Alice Kask (1976) on maalikunstnik, kelle loomingut on seostatud uusfiguratiivsusega. Kase maalimisviisi iseloomustab visandlikkus ning argise nihutamine aladele, kus see kaotab oma tavapärase seose reaalsusega. Esmapilgul ainuüksi figuurile ja inimkehale keskenduvates töödes on ruumi- ja keskkonnaküsimus kaudsemalt alati kohal – seda nimelt varjude, mustade aukude, tühjusest tekkivate kujundite, tasapinnalisuse ja ruumilisuse vastanduste kaudu. Tema tööde jõud seisneb teose ja füüsilise objekti lahutamatuses, kujutise kohtumises aluspinnaga või sealt väljumises.
Totaalse üldistuse ja anatoomiliselt täpse detaili vastasmõju muudab inimesekäsitluse ängistavaks, aga võimsaks võtteks, tuues kaasa nii eksistentsiaalse paine kui ka monumentaalsuse. Maaliruum on skemaatiline, peenelt modelleeritud figuur on kontrastis taustaga, mis ei anna mingeid vihjeid sündmuspaiga kohta – kujutatu oleks justnagu iseenda vaakummaailmas. Tema hallid paberolendid ja meesfiguurid tegutsevad otsekui nähtamatust jõust juhituna.
Kask on oma figuure kujutanud alati anonüümsete baasvormidena, mida katavad erinevad ajastu vaimu kandvad kehakatted. 2005. aasta Hobusepea galeriis eksponeeritud töödes oli kasutatud ülikondi, kuid 2015. aasta Linnagalerii näituseks olid need asendunud T-särgi, dresside ja tossudega. Näitusega „Murdosa“ (2011) lisandus kunstniku huviorbiiti objekti-, figuuri- ja ruumisuhte kõrval ka ajaline tegur – hetke, sekundi murdosa tabamine ning edastamine staatilisel kahemõõtmelisel pinnal.
Näitusel „Alice, Neeme & Jass“ (2018) Helsingi Taidehallis võttis vaatajaid vastu Kase suuremõõtmeline maal „Kekkoneni käsi“, mis kujutas visandlikku inimsiluetti, kelle parem käsi on tervituseks üles tõstetud. Käsi kui arhetüüpne jäljejätmisvahend esineb ka Kase varasemas loomingus, osutades keskkonna ja inimkeha tajumisele ning nendevahelistele nihetele.
Alice Kask on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti osakonna (BA 1999, MA 2002). Osalenud näitustel alates 1997. aastast, sh Praha Biennaalil (2007) ja maalikunsti arenguid uurival näitusel „Muutuv maalikunst“ Kumu kunstimuuseumis (2010). Kase töid on Eesti Kunstimuuseumis, Tartu Kunstimuuseumis, Tallinna linna kunstikogus, Neumünsteri muuseumis ja erakogudes. Tema esinduslikumad väljapanekud lähiminevikus pärast suurt isikunäitust Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (2016) on toimunud Helsingi Taidehallis (2018) ja Rüki galeriis (2020). Kask on pälvinud Konrad Mäe preemia 2003. aastal ja Vaal galerii noore kunstniku preemia 2005. aastal.