(Kuhu minna &) mida teha koroonaviiruse karantiini ajal 23.–29.03


ÄRA MAGA MAHA!

Alates kolmapäevast, 25. märtsist
KKEK alustab sel nädalal eriprojekti, mille käigus jagame kolmapäeviti ajakirja kodulehel KKEKi videoarhiivis olevat teost koos lühikese tutvustava teksti ja kunstniku kommentaariga. Pakume päris uut videokunsti, aga ka klassikat ning ootamatuid leide arhiivisügavustest.

 


PÕNEVAID KUNSTILEIDE VEEBIST

*

Tartu Kunstimuuseum pakub võimalust mitmel oma näitusel virtuaalselt ringi vaadata. Valikus on eelmiste aastate näitused, nende seas näiteks „Lola Liivat. Vaimu vastupanu“ ja „oksendan ja karjun oksendan ja karjun: sina minu õde sina minu õde“. Samuti soovitame tutvuda muuseumi Youtube’i kanaliga, kust leiab mitmeid intervjuusid kunstnikega.

*

Toredaid näitusevaateid koos oma kommentaaridega jagab Facebookis Tartu Kunstimaja. Näha saab ka päris värskete näituste dokumentatsioone.

*

Koroonaviiruse tõttu suletud näitusest „Mustrid: Kreenholmi tekstiilidisain 1963−2005“ saab nüüd fotode ja tekstide abil osa Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi Facebooki lehel. Seal tutvustatakse iga päev Kreenholmi kunstnikke ja nende loomingut.

*

Kumu alustas eelmisel nädalal näituste tutvustamisega veebis. Esimesena saavad kunstisõbrad tutvuda tekstide ja fotode kaudu Kumu suure saali näitusega „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“.

*

Kunstnik Matthew Burrows algatas Instagramis kampaania kunstnikele: iga osalev kunstnik paneb 200 euro eest müüki viis teost ning kui tal õnnestub need kõik ära müüa (ehk teenida 1000 eurot), on ta kohustatud ostma 200 euro eest mõne teise kampaanias osaleva kunstniku teose. Kampaania on mõeldud kunstnike majandusliku olukorra parandamiseks ja ühtlasi soovitame seda kõigile, kes tahaksid kunstnikke toetada. Eesti kunstnikest on kampaaniaga ühinenud näiteks Alexei Gordin (@alexeigordin). Teoseid saab otsida Instagramist #artistsupportpledge.

*

Kunstnik Paul Maheke, kes on esinenud ka Tallinnas 13. Balti triennaalil, avaldas eelmisel nädalal artikli „Miks ma lõpetasin kunsti tegemise“, milles ta kirjutab ausalt ebavõrdsusest, mis kunstnikke tabab nii koroonakriisi kui ka muul ajal.

 

Veel samas ajakirjanumbris:
Naistekuu 2020. Merike Männi: gobelääni õitseaeg veel tuleb

EAS Logo
Toeta meid