Kuhu minna & mida teha 01.06 – 07.06


NÄITUS

 

Vilen Künnapu, Kaire Nurk ja Juss Heinsalu Tartu Kunstimajas
Tartu Kunstimajas avatakse neljapäeval taas traditsiooniliselt kolm näitust, sel korral juba plaanipärase graafiku alusel. Suures saalis avatakse legendaarse arhitekti ja kunstniku Vilen Künnapu näitus, mille kuraator on tema poeg, kunstnik August Künnapu. Väikses saalis avab isikunäituse Kaire Nurk ja monumentaalgaleriis Juss Heinsalu. Näitused jäävad vaatamiseks kuni 28. juunini.

Graafiline disain Haapsalus
Laupäeval avati Haapsalu Linnagaleriis ja Kultuurikeskuses Haapsalu Graafilise Disaini Festival 2020, mis on avatud 28. juunini. Festival koosneb kolmest näitusest. Linnagaleriis on välja pandud rahvusvaheline konkurss-näitus „Isikupära ’20“, mille teema on „Ühendus“. Kultuurikeskuses on näitus „Tänapäeva Hiina kultuuriplakat“, mis tutvustab hiina plakatimeistrite loomingut. Samuti on kultuurikeskuses tüpograafianäitus „Kirjapildid Pallasest“, kus näeb aastatel 2009 – 2019 Kunstikoolis Pallas kujundatud kirjatüüpe.

Triinu Soikmets Positiivi galeriis
Kuni 19. juunini saab fotokunsti galeriis Positiiv (Roo 21a, Tallinn) näha Triinu Soikmetsa näitust „See linn on minu!“, mis on valminud kirjandusklassikast inspireeritud fotoretkedest. Triinu Soikmetsa esimese isikunäitusega saab alguse galerii Positiivi uus näituseformaat „Kunstnik on kohal“, kus galerii lahtioleku aegadel, tööpäevadel kell 12-18, saavad näituse külastajad kunstnikuga suhelda.

Kärt Hammer ArtDepoo galeriis
Kalamajas Jahu 12 aadressil asuv ArtDepoo galerii avab 2. juunil Kärt Hammeri isikunäituse „Abstraktsioonid“. Abstraktsioonid moodustavad ühtselt kogetava ruumi, installatiivne diivan teeb interjöörist vihjamisi eluruumi ja puhkehetke, annab koha mõttepausiks. Näitus avatakse 2. juunil ja kunstnik on kohal kogu päeva, kell 12 – 19 ning ootab külaliste kaootilist laekumist terve päeva vältel. Näitus jääb avatuks 22. juunini.

Sille Luiga ehted A galeriis
Eelmisel nädalal avati A galeriis ehtekunstnik Sille Luiga näitus „Pidu on läbi“, mis on avatud 29. juunini. Näitusel mõtestab kunstnik peo kultuurilist olemust. Kas pidutsemine on vanamoodne, aegunud teguviis? Kas paremini pidutsemine päästaks inimese? Päästaks millest? Igavlikkusest ilmselt.

Grupinäitus „Narcotics“ viimast nädalat
Viimast nädalat saab Temnikova & Kasela galeriis näha rahvusvahelist grupinäitust „Narcotics“. Kunstnik Ilja Karilampi kureeritud näitusel osalevad Cosima von Bonin, Ilja Karilampi, Nik Kosmas, Kareem Lotfy & Katja Novitskova. Pressiteksti on kirjutanud The Opioid Crisis Lookbook. Näituse kesksed mõisted on visuaalne eufooria ja esteetiline rahuldus.

 


LOENG

Kas videomängud on kunst?
Homme, 2. juunil kell 18 kutsub videomängude muuseum LVLup! veebiloengusse, kus kunstiajaloolane ja New Yorgi MoMA arhitektuuri- ja disainikogu spetsialist Paul Galloway räägib videomängudest kunstiteooria kontekstis. Valitud mängud, millest juttu tuleb, on silmapaistvad näited interaktiivsest disainist. Ühtlasi arutleb Galloway oma kogemuse põhjal, kuidas võiksid muuseumid videomänge koguda.

Raivo Kelomehe veebiloeng Vello Vinna kunstist
Neljapäeval, 4. juunil kell 18 räägib Kumu Facebooki lehe vahendusel kunstnik ja õppejõud Raivo Kelomees Vello Vinna graafikast. Vello Vinn, kelle näitus „Vastupeegeldused“ on hetkel Kumus üleval, on tuntud oma fantaasiarikka ja mängulise graafika poolest. Kelomees keskendub oma loengus Vinna graafika metafoorsusele ja räägib sellest, kuidas sürreaalsed kujundikombinatsioonid võivad väljendada sotsiaalset tegelikkust ja kuidas kunstniku loodud uued kujundid suhtuvad unenägudes asetleidvatesse operatsioonidesse.

 


Endiselt avatud:

Veel samas ajakirjanumbris:
Välisuudised: Turner Prize 2020 jääb ära, Manifesta lükkus augustisse
Avatud konkursid: töö- ja praktikapakkumised, stipendiumikonkursid

EAS Logo
Toeta meid