Vaade näitusele "Paberi tõmme. Trükised KKEKi arhiivist", kuraator Marika Agu, Lugemiku raamatupood, 2020. Foto: Kent Märjamaa

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus on ekspertkeskusena alates 1992. aastast vahendanud infot siinmail tegutsevate kunstnike kohta ja edendanud kaasaegset kunsti. Sellega seoses on tekkinud arvestatav maht arhiivimaterjale, mis on leidnud koha keskuse riiulitel – artefaktina, dokumendina toimunud üritusest, veel sõnastamata kunstivooludest, märgina oma ajastust – et kanda edasi informatsiooni ja teadmisi. KKEKi kaasaegse kunsti arhiiv koosneb online kunstnike andmebaasist, video-, foto- ja trükiste arhiivist. Arhiiv täieneb pidevalt et pakkuda vajalikku tuge ja kompetentsi kaasaegse kunsti väljal tegutsemiseks. See on kasutamiseks eriala professionaalidele ja kõrgkoolide tudengitele.

KKEKi kaasaegse kunsti arhiivi on kasutatud järgmiste sündmustega seoses:

2023
„Välja ahju tagant!” 150 aastat Eesti naisliikumiste ajalugu. Vabamu
“VENEZIA – merede kuninganna“. Eesti Meremuuseum, Lennusadam

2022
Von Krahli Kino: Nööri mööda
Von Krahli Kino: Silmale nähtamatu
Von Krahli Kino: Audiovisuaalne kompost
Von Krahli Kino: Spiraalköites

2021
Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis. Kumu kunstimuuseum

Eesti Energiad. Harjumuse jõud. Tartu Kunstimuuseum

Videokunsti kursus Eesti Kunstiakadeemias koostöös KKEKiga

2020
Paberi tõmme. Trükised KKEKi arhiivist. Lugemiku raamatupood

2019
Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]. Kumu kunstimuuseum
KKEKi videoõhtud #1
KKEKi videoõhtud #2
KKEKi videoõhtud #3

2018
Hull armastus. Valitud teosed KKEKi arhiivist. Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM)

Videoarhiiv

KKEKi videoarhiiv sisaldab videokunsti teoseid, performance’ite ja näituste dokumentatsioone. Me pakume videotega tutvumiseks kaugvaatamise võimalust, selleks palun kirjutage aadressile marika@cca.ee.

Trükiste arhiiv

Trükiste arhiivi alusvara moodustavad tähtsamate jätkunäituste kataloogid (n documenta, Manifesta, Veneetsia biennaal), eesti kunstnike monograafiad ning grupinäituste kataloogid. Sorosi Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, olles asutatud George Sorose ja Avatud Eesti Fondi poolt, kuulus kunstikeskuste võrgustikku, mis kattis endist Nõukogude Liidu liikmesriike. Arhiivis leidub publikatsioone, mis on KKEKi jõudnud ainult tänu sellele võrgustikule. Ainulaadse tervikliku koguna leiab KKEKist kunstikriitika arhiivi, mis sisaldab meedias avaldatud artiklite koopiaid perioodist 1993–2006. KKEKi riiulitelt leiab väiketiraažilisi isekirjastatud kunstnikuraamatuid, -ajalehti ja albumeid. Trükistega on võimalik tutvuda KKEKi kontoris, selleks palun kirjutage aadressile marika@cca.ee.

Fotoarhiiv

Fotoarhiivis on kaetud KKEKi institutsionaalne ajalugu ning kunstnike loomingu fotodokumentatsioon alates 1970. aastast. Sealhulgas leidub oluliste grupinäituste vaateid. Me pakume fotodega tutvumiseks kaugvaatamise võimalust, selleks palun kirjutage aadressile marika@cca.ee.

EAS Logo
Toeta meid