Kuhu minna & mida teha 1. – 7. märtsil

ÄRA MAGA MAHA!

Reedel, 5. märtsil
5. märtsil kell 19 avatakse Exploreri maja seinal (Kai 1, Tallinn) linnaruumi kunstinäituse „Ööpildid“ kolmas ja ühtlasi viimane teos: Norman Orro „Musta luige muster“. Norman Orro teost on võimalik näha iga päev kell 18 – 22 (nädalavahetustel kuni 23) 5. märtsist 1. aprillini. Seni näeb neljapäevani Exploreri seinal Flo Kasearu söejoonistuste seeriat „Õigustused“. 

 


NÄITUS

Pallase galeriis avanes näitus „Nagu tema seda näeb“
Eelmisel nädalal avasid kunstnikud Evita Goze, Vika Eksta, Kristine Madjare ja Diana Tamane Pallase galeriis näituse „Nagu tema seda näeb“. Näitus “Nagu tema seda näeb” toob kokku nelja samast põlvkonnast Läti kunstniku teosed, mis kujutavad, õõnestavad ja taasesitavad maskuliinsust fotograafia ja filmimeediumi kaudu. Läbi kunsti- ja fotograafiaajaloo on peamiselt ainult ühel soopoolel olnud privileeg teist vaadelda ja kujutada. See näitus keerab aga objektiivi ümber ning annab hääle neljale naiskunstnikule. Kunstnikud vaatlevad, kuidas maskuliinsust praegusel ajal sotsiaalselt konstrueeritakse, õpetatakse ja esitatakse, mõtestades seda kui voolavat, aja jooksul ning kultuuriti muutuvat ideed, mitte kui kindlat omaduste komplekti. Selline lähenemisviis võimaldab kunstnikel uurida maskuliinsust seisundeis nagu üksindus, abitus, õrnus, lähedus ja kehaline haprus, kuhu tavapärane ettekujutus mehelikkusest ei küüni. Kõik näitused on avatud sel nädalal vaid täna ja homme, 3. märtsist alates on valitsuse korraldusel kultuuriasutused suletud!

Kärt Ojavee näitus valge värvi tähendustest
HOP galeriis on avatud Kärt Ojavee näitus „Episoodid 1, 2, 3 ja 8”, kus kolm väga erineva otstarbega kangatükki on ühte kootud, kaotades nõnda justkui nende sotsiaalse eristuse ning tuues nad tagasi oma esialgsesse kangas-olekusse. Kärt Ojavee on disainer, kunstnik ja õppejõud, kelle loomingus kohtuvad tänapäeva tehnoloogilised uuendused ja tekstiilikunst, mille praktilisse ja teoreetilisse arengusse kunstnik mitmekülgselt panustab. Kõik näitused on avatud sel nädalal vaid täna ja homme, 3. märtsist alates on valitsuse korraldusel kultuuriasutused suletud!

Jonas Gasiūnase ja Kaido Ole ühisnäitus Tartu Kunstimaja suures saalis
Alates eelmisest laupäevast on Tartu Kunstimaja suures saalis avatud maalijate Jonas Gasiūnase ja Kaido Ole ühisnäitus „Jonas & Kaido II”. Näituse kuraator on leedu päritolu Arvydas Žalpys. Leedulasest Gasiūnas ja eestlasest Ole on mõlemad oma riigi ühed hinnatumad maalijad, kuid nende looming on väga eripalgeline. Ka isikutena on nad väga erinevad. Kuid miski nende loojanatuuris ning selles, millise tõsikindlusega nad oma kunstile lähenevad, on siiski sarnane. Seetõttu pole ime, et tegu ei ole kaugeltki esimese näitusega, kus nad koos esinevad. Gasiūnasel ja Olel on olnud varem olnud kaks ühisnäitust: 2007. aastal Vilniuses ja 2018. aastal Kaunases. Kõik näitused on avatud sel nädalal vaid täna ja homme, 3. märtsist alates on valitsuse korraldusel kultuuriasutused suletud!

Kagu-Eesti keraamikud näitavad oma loomingut
Tartu Kunstimaja väikeses saalis näeb Kagu-Eesti keraamikute ühisnäitust „Rutiin või rituaal?”. Söömine-joomine on igapäevased tegevused ning iga päev kasutatavad nõud peavad olema käepärased ja nauditavad. Samamoodi on keraamiku tööprotsessis koht nii rutiinil kui rituaalil. Kagu-Eesti aktiivsete savimeistrite tarbenõude ülevaatlikul näitusel osalevad: Karmen Kevvai, Urve Konksi, Meelis Krigul, Signe Krigul, Helemall Maask, Krista Nagel ja Aivar Rumvolt. Kõik näitused on avatud sel nädalal vaid täna ja homme, 3. märtsist alates on valitsuse korraldusel kultuuriasutused suletud!

Misa Asanuma ja Ann Pajuväli kihutavad kevadesse
15. märtsini on Hobusepea galeriis Misa Asanuma ja Ann Pajuvälja näitus „Kevad ekspress“. Põimides omavahel joonistust, keraamikat, betoontooteid ja leidobjekte, moodustab väljapanek uitava jutustuse mujal olemise igatsusest ja fiktiivsete maailmade loomisest oma igapäeva. Näitus kutsub meelelisele kiirrännakule, milles on segunenud varem tajutud esemete ja nähtuste lohutav tuttavlikkus ning mõttekujutelmade mängulised stseenid. Kõik näitused on avatud sel nädalal vaid täna ja homme, 3. märtsist alates on valitsuse korraldusel kultuuriasutused suletud!

Noore Skulptori preemianäitus ARSis
Neljapäevast, 25. veebruarist on ARS projektiruumis külastajatele avatud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri ja installatsiooni osakonna Noore Skulptori Preemianäitus, mis toimub tänavu kaheksandat korda. Näituse eesmärk on esile tõsta ja tunnustada noorte kunstnike erialast tegevust. Väljas on valik tudengite viimase aasta jooksul valminud töödest, mille hulgast ekspertidest koosnev žürii valib välja parimad. Peapreemia võitis Sarah Nõmm, kelle puhul žürii hindas oskust luua nappide vahenditega kehalis-rituaalne ruum. Kõik näitused on avatud sel nädalal vaid täna ja homme, 3. märtsist alates on valitsuse korraldusel kultuuriasutused suletud!

 


Veel praegu avatud:

 • Raul Kelleri isikunäitus „Ideaalmaailmad“
  Draakoni galeriis kuni 02.03
 • Mark Raidpere isikunäitus „Kaugekõne“
  Rüki galeriis kuni 02.03
 • Holger Looduse isikunäitus „Taasluues neid vanu nõlvakuid“
  Kogo galeriis kuni 02.03
 • Maria Valdma isikunäitus „Mälupalee“
  Tallinna Linnagaleriis kuni 02.03
 • Flo Kasearu isikunäitus „Elust välja lõigatud“
  Tallinna Kunstihoones kuni 02.03
 • Siiri Jürise isikunäitus „keha(stuv) mateeria“
  Tartu Kunstimuuseumis kuni 02.03
 • Liina Siibi koostatud näitus „Linda Vilde muuseum“
  Kastellaanimaja galeriis kuni 02.03
 • Sirja-Liisa Eelma ja Mari Kurismaa näitus „Korduvad mustrid“
  Kunstihoone galeriis kuni 02.03
 • Tiina Sarapu näitus „Saladuste tuba“
  Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kuni 02.03
 • Eike Epliku isikunäitus „Jagatud territoorium“
  Tartu Kunstimuuseumis kuni 02.03

 


 

VEEB

Paul O’Neill avab Helsingi biennaali veebiloengute sarja
Sel aastal aastal esimest korda peetav Helsingi biennaal alustab veebiloengute sarjaga, mida alustab kuraator ja kureerimise uurija dr Paul O’Neill teemal „The Biennial Impact — everything you wanted to know but were afraid to ask“. Loengus räägib ta aruteludest, mis on viimase paarikümne aasta jooksul suurte biennaalide ümber peetud. Ta uurib nende diskussioonide positiivseid ja negatiivseid külgi, näiteks räägib biennaalide pidevast laienemisest ja kuraatori positsiooni muutumisest selle käigus. O’Neilli loeng on eetris 3. märtsil kell 16.30.

Bita Razavi tutvustab oma loomingut
Neljapäeval, 4. märtsil kell 10 korrladab Suomenlinnas asuv kunstikool Taidekoulu MAA veebiloengu, kus kunstnik Bita Razavi räägib oma tegemistest. Razavi elab ja töötab Helsingis ja oma Eesti maakodus, järgmisel aastal on ta üks kolmest kunstnikust, kes esindab Eestit 59. Veneetsia biennaalil. Zoomi loengus osalemiseks tuleb kirjutada info@taidekoulumaa.fi

EAS Logo
Toeta meid