Kuhu minna & mida teha 1. – 7. veebruaril

ÄRA MAGA MAHA!

 

Reedel, 5. veebruaril
Reedel kell 17 avatakse Exploreri maja seinal (Kai 1, Tallinn) linnaruumi kunstinäituse „Ööpildid“ teine teos: Flo Kasearu „Õigustused“. Flo Kasearu teost on võimalik näha iga päev kell 17 –22 (nädalavahetustel kuni 23) 5. veebruarist 4. märtsini. „Õigustused“ on söejoonistuste seeria, mis kujutab reaalselt kasutatud ettekäändeid koduvägivalla õigustamiseks, olgu nendeks külmad makaronid või puugihammustus. Sarnast joonistuste seeriat näeb praegu ka Tallinna Kunstihoones Kasearu isikunäitusel „Elust välja lõigatud“.

Laupäeval, 6. veebruaril
Laupäeval on Tartu Aparaaditehases galeriide öö. Ees ootavad mitme uue näituse avamised, galeriide tuurid ja muu. Programm on tasuta ja kestavad kuni 22. Kogo galeriis avab kell 18 maali- ja installatsioonikunstnik Holger Loodus uue näituse „Taasluues neid vanu nõlvakuid“. Fotogaleriis Ag47 on üleval Aparaaditehases tegutseva kunstniku Madis Katzi näitus. tARTu poe näitusesaalis on üleval Peeter Alliku akvarellid. Vaata kogu programmi siit.

 


NÄITUS

 

Pärnus peetakse FotoFesti
Neli aastat tagasi Pärnu Linnagalerii ellu kutsutud festival on seadnud eesmärgiks elavdada suvise kuurortlinna talvist kunstielu ning pakkuda mitmekülgset fotokunstielamust arvukate näitustega suuremal osal Pärnu näitusepindadest – Pärnu Linnagalerii Raekojas, Pärnu Kunstnike Majas, Pärnu Keskraamatukogus, Endla Teatris, Pärnu Muuseumis, Pärnu Kontserdimajas. Tänavuse festivali peateemaks on ülemaailmsest pandeemiast inspireeritud termin „võõrandumine“. Festivali näitused pakuvad sellele nähtusele erinevaid tõlgendusi. Kogeda saab nii kaasaegsete fotokunstnike nägemusi kui ka tagasivaatavaid pilke ja ajalooliseid fotosid eestlaste pagulaslaagritest Saksamaal kui ka propagandafotosid 1950ndate aastate Pärnust. Kogu programmi näeb siit.

Uued näitused Tallinna vanalinna galeriides
Sel nädalal avavad uksed uued näitused Tallinna vanalinna galeriides. Hobusepeas avaneb 4. veebruaril Pille-Riin Jaiki ja Miriam Esther Meyeri näitus „Parasiitlik sümbioos“, mis on avatud 22. veebruarini. Pille-Riin Jaik on Viinis elav interdisiplinaarne kunstnik, kes töötab videokunsti, performance’i, skulptuuri ja installatsiooni valdkonnas. Miriam Esther Meyer on õpib Viini Kunstiakadeemias ja on keskendunud meie käitumist ja mõtlemismustreid mõjutavate faktorite vaatlemisele, kasutades maali, skulpturaalseid objekte, videot ja performance’it. Draakoni galeriis on 2. veebruarist alates Laurentsiuse näitus „Ühe grupp“, kus näeb Kanada loodusest inspiratsiooni saanud maastikumaale. 

Tiina Sarapu „Saladuste tuba“ ETDMis
Tarbekunstimuuseumi näitusesarja „Tuba“ kunstnikuks on käesoleval aastal Tiina Sarapu. Sarja eesmärk on anda võimalus kaasaegsetel kunstnikel ja disaineritel suhestuda muuseumi kogudega, argikeskkonda ühel või teisel moel kujundanud esemelise materjaliga. Tiina Sarapu loodud keskkond muuseumi galeriis peidab endas ideaalilähedast vaatega töötuba, kuid ka tundlikult kujundatud õhulist ruumi, milles esitletud lemmikteosed muuseumikogust kõrvuti eriliste esemetega mujalt põimuvad elavasse dialoogi kunstniku loominguga. Näitus on avatud 11. aprillini. Tiina Sarapu on hetkel üks kunstnikupalga saajatest.

Tallinna linnaplaneerimise vead Arhitektuurimuuseumi näitusel
Arhitektuurimuuseumis on uus näitus „Lõpetamata linn. Tallinna linnaehituslikud visioonid“, mis kutsub publikut vaatama Eesti pealinna kaasaegse linnaplaneerimise vaatenurgast. Näituse külastajad saavad ülevaate Tallinna linnaehituslikest väljakutsetest ja probleemidest ning loodetavasti ka vastuse küsimusele, kas tänasel päeval kujundatakse Tallinnast jätkusuutlikku ja konkurentsivõimelist linna, kus ka järgnevatel põlvedel on hea elada. Näitus põhineb Eesti Kunstiakadeemia uurimisprojektil „Lõpetamata linn“, kuraator on EKA arhitektuuriteaduskonna doktorant, arhitekt Johan Tali. Näitus on avatud 25. aprillini. 

Krista Mölderi näitus viimast nädalat Temnikova & Kasela galeriis
Krista Mölderi isikunäitust „Sa olid lind“ saab näha veel vaid nädala lõpuni, 7. veebruarini. Mölder kujutab näitusel purilennukeid, milles saavad kokku ülim haavatus ja kontrollitunne. Nii tutvustab Mölder oma näitusega järjekordset tasandit jõuduandva hel(g)eaine väljameelitamisel. Krista Mölderi näitusest on ilmunud juba ka mitmeid arvustusi huvitavatelt kirjutajatelt, näiteks kirjutas sellest  Janar Ala Eesti Päevalehes ja Daniele Monticelli Postimehes.

 


Hetkel veel avatud:

 • Mall Parise isikunäitus „Lõpmatus“
  Hobusepea galeriis kuni 01.02
 • Kristi Kongi valgusinstallatsioon „Roosa pilv“
  Exploreri maja seintel kuni 4.02
 • Kadri Toomi isikunäitus „Pakendatud linnad
  Rüki galeriis kuni 13.02
 • Flo Kasearu isikunäitus „Elust välja lõigatud“
  Tallinna Kunstihoones kuni 28.03
 • Grupinäitus „Murtud sümmeetriad
  Kumu kunstimuuseumis kuni 21.02
 • Maria Valdma isikunäitus „Mälupalee“
  Tallinna Linnagaleriis kuni 28.03
 • Sirja-Liisa Eelma ja Mari Kurismaa näitus „Korduvad mustrid“
  Kunstihoone galeriis kuni 04.04

 


RAAMAT

 

Ilmunud on raamat Mare Vindist
Seoses Mare Vindi näitusega Pariisi galeriis Goswell Road on ilmunud ka väike kunstnikuraamat. Teos sisaldab valikut Mare Vindi teostest ja esseed näituse kuraatorilt Francesco Tenaglialt. Tenaglia oli Mousse ajakirja peatoimetaja, hetkel õpetab ta Milanos kunstist kirjutamist. Näitus Pariisis on avatud 20. veebruarini. Raamatut saab osta Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuselt, kirjutades post@cca.ee, hind on 10 eurot.

EAS Logo
Toeta meid