Kuhu minna & mida teha 23. – 29. novembril


NÄITUS

 

VII Artishok linnaruumis ja Kai kunstikeskuses
Eelmisel nädalal alanud VII Artishoki biennaal tutvustab reedeni tänavusi teoseid erinevates kohtades Tallinnas ja koondub nädala lõpuks kokku Kai kunstikeskusesse, kus reedel, 27. novembril kell 19 avatakse biennaali ühisnäitus. Näitust saab vaadata 6. detsembrini. Sel nädalal saab linnaruumis näha Siim Karro teost DasHaus korteris (Pärnu mnt 29), Kaisa Sööti ja Koit Rändmäe teost Erika tn 2 hoovis, Marc Leschelier’ teost EKKMis, Pieter Ginckelsi teost T1 kaubanduskeskuses ning Jass Kaselaani teost Kai keskuses. Vaata ajakava ja täpsemat infot siit.

Inimesejärgne linnamaastik Britta Benno näitusel Hobusepeas
Britta Benno avab 26. novembril Hobusepea galeriis isikunäituse „Ruinenlust Lasnamäel“, mis on ulmeline tulevikuvaade inimesejärgsele linnamaastikule, kus džungel ja mägimaastik ühes tuleviku-olenditega on üle võtnud magalarajooni varemed. Nauding varemete vaatamisest, Ruinenlust, on projitseeritud oma raske tähendustekoorma minetanud Lasnamäe rajoonile, millele vihjavad majamudelid nukuanimatsioonis ja joonistused ofortidel, justkui leiud iidsest tsivilisatsioonist. Näitus on avatud 14. detsembrini.

Katrin Piile Draakoni galeriis
Draakoni galeriis on 24. novembrist avatud maalikunstniku Katrin Piile isikunäitus „Jänes, kes kukkus õhupalle täis basseini“, kus saab näha realistlikest objektidest vormilise abstraktsuse otsingut. Piile tehniliselt nõudlikud hüperrealistlikud tööd sisaldavad skulptuurile omaseid vormimänge ning fotole ja videole omaseid dokumenteerimise ja seriaalsuse käsitlusi. Väljapanek on avatud 12. detsembrini.

Tallinna reklaamvalgus galeriis Positiiv
Galeriis Positiiv on 4. detsembrini avatud Martin Buschmanni näitus „Milllal nad magavad?“.
Martin Buschmann kaardistas oma fotoprojekti raames Tallinna öiste kaubandustänavate ja ühistranspordipeatuste reklaamvalgustust. Algselt keskkonnakriitilisena kavandatud dokumentaalne uurimus teisenes pilditöötluse käigus veidi irooniliseks, film-noir-õhustikuga kunstiprojektiks. Martin Buschmann on fotograaf ja kunstist kirjutaja, kes õpib praegu Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti magistriõppes.

Näitus „Suvila“ Arhitektuurimuuseumis
Arhitektuurimuuseumis on kuni 3. jaanuarini 2021 avatud näitus „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“ (kuraatorid Epp Lankots ja Triin Ojari). Näitus annab esmakordselt ülevaate Eesti rikkalikust nõukogudeaegsest puhke- ja suvilaarhitektuuri pärandist — hoonetest, mis muutsid puhkamise 20. sajandil suurele osale inimestest kättesaadavaks. Sissevaade seni vähe uuritud teemasse avab nii puhkamisega seotud süsteemi, määruste ja normidega reguleeritud arhitektuurset konteksti kui ka tutvustab silmapaistvamaid hooneid. Suvilast või puhkebaasist sai oluline tahk nõukogude aja elukorralduses — institutsionaliseerunud ja isiklike maailmade kõnekas kohtumispaik. Sel nädalal loeme „Raamatuklubis“ näitusega kaasnenud kataloogi!

„Kontakt“ Valga muuseumis viimast nädalat
Kaspars Brambergsi ja Siiri Jürise näitus „Kontakt“ (kuraator Peeter Talvistu) on Valga muuseumis avatud veel kuni 28. novembrini. Kolmandat aastat järjest organiseerib Tartu Kunstnike Liit Valga Muuseumi galeriis kaasaegse kunsti näitust. Sel korral on projekt kaudselt inspireeritud tänavusest Valga ja Valka jagamise 100. aastapäevast ning seetõttu on osalema kutsutud Kaspars Brambergs Lätist ja Siiri Jüris Eestist. Pealkiri „Kontakt” johtub tõdemusest, et mõlema kunstniku viimase aja looming meelitab vaatajat endaga füüsilisse kontakti astuma, kuid samas on mõlema teostes peidus ka midagi eemaletõukavat.

Valgevene protestikunst Telliskivis pop-up näitusel
Eelmisel nädalal avatai Telliskivi Loomelinnaku õuealal Valgevene protestikunsti pop-up näitus „Valgevene. Protest. Kunst“. Eksponeeritud on Valgevene kunstnike illustratsioonid, mis on tõukunud riigis toimuvatest protestidest ja kohaliku rahva võitlusest inimõiguste eest. Näituse eesmärk on tutvustada kaasaegset valgevene protestikunsti, juhtida tähelepanu Valgevene protestide rahumeelsele iseloomule ja sellele vastanduvale võimude poolsele vägivallale ning otsida solidaarsust Eestis elavate inimeste seas. Loomelinnaku välialal eksponeeritud väljapanekul on esindatud 11 teost neljalt kunstnikult.

 

Veel praegu avatud näituseid:

  • Kristi Kongi kuraatorinäitus „Lase mul üks kord veel unistada“
    Narva Muuseumi Kunstigaleriis kuni 10.01.2021
  • Dénes Farkasi, Tõnis Saadoja ja Jevgeni Zolotko näitus „Olge te hoitud ja armastatud“ (kuraator Tamara Luuk)
    Tallinna Kunstihoones kuni 20.12
  • Olesja Katšanovskaja-Mündi isikunäitus „Hetkes olemise jäljed
    Tallinna Linnagaleriis kuni 17.01.2021
  • Alan Proosa isikunäitus „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood“ (kuraator Indrek Grigor)
    Tartu Kunstimuuseumis kuni 31.01.2021
  • Tiit Pääsukese isikunäitus „Nostalgiata“ (kuraator Joanna Hoffmann)
    Tartu Kunstimuuseumis kuni 25.04.2021
  • Mariann Metsise isikunäitus „Maalid 2020“ (kuraator Niina Ulfsak)
    Hoib galeriis kuni 01.01.2021

 

EAS Logo
Toeta meid