Alates 2016. aastast ilmuvad KKEKi ajakirjas märtsis intervjuud inspireerivate naiskunstnikega. Sel aastal on fookus eri kunstnikupõlvkondadel.
Lilli-Krõõt Repnau (1982) on graafik, kes on ühtaegu tõeliselt pühendunud graafika arendamisele ja samal ajal jõuab tegeleda veel mitme teise valdkonnaga. Ta on teinud filmi ja bändi, performance’it, toimetab SAALi ajakirja Magasin, illustreerib raamatuid ja Feministeeriumi artikleid. Ta on küll kriitiline ühiskonnaelu vaatleja, kuid suudab teravaid teemasid esitada sõbralikult ja humoorikalt. Ta on inimene, kellega rääkida on kerge ja rõõmus.
Hiljuti alustas Lilli-Krõõt õpinguid Tallinna Ülikooli kunstihariduse osakonnas, et täiendada oma teadmisi õppejõutöös. Samuti valmistub ta maikuus Narva Kolledžis avatavaks näituseks. Kohtusime Lilli-Krõõdaga tema ateljees Uues Maailmas, et rääkida tema loomingust ja naistepäeva puhul ka oma hääle leidmisest naisautorina.
*
Õppisid Eesti Kunstiakadeemias 2000. aastate alguses. Miks otsustasid kunsti õppima minna ja milline oli toonane ülikoolielu?
Kunsti juurde jõudsin ma iseenesest varakult. Mu tädi on kunstnik ja kunstihuvi on olnud mul lapsest peale. Minu jaoks polnud EKAsse astudes vahet, mis erialale ma lähen. Suund oli vabad kunstid. Astusin sisse kahte ülikooli: EKAsse graafikasse ja Tartu Ülikooli füüsika erialale. Reaalained on mulle alati meeldinud ja need on minu jaoks lihtsad. Aga ma arvan, et minust oleks saanud keskpärane füüsik, graafika on ikkagi rohkem minu valdkond.