Prantsusmaa, Šveits ja Kanada 59. Veneetsia Biennaalil

Viimastel nädalatel on tulnud mitmeid uudiseid järgmise, 59. Veneetsia biennaali (toimub maist novembrini 2021, peakuraator Cecilia Alemani) rahvuspaviljonide kunstnike kohta. Prantsusmaad esindab kunstnik Zineb Sedira, kes oma foto-ja videoinstallatsioonides tõstatab küsimusi identiteedi, mälestuste, kolonialismi ja suulise ajaloo kohta. Tihti kasutab ta isiklikku kogemust kasvades üles Alžeeria immigrantide peres Pariisis ning kasvatades oma tütart multikultuurses Brixtonis Londonis. Ühtlasi on Sedira esimene Alžeeria päritolu kunstnik, kes Prantsusmaad Veneetsia biennaalil on esindanud.

Oma esindaja on välja valinud ka Šveits, mille paviljonis saab 2021. aastal näha Latifa Echakhch’i näitust, kes on varasemalt võitnud Prantsusmaa kõige prestiižsema, Marcel Duchampi kunstiauhinna. Eckhakhch kasutab oma teostes poliitilist satiiri, pöörates tähelepanu võõrandumise ja migratsioonide teemadele. Šveitsi paviljoni näituse jaoks töötab kunstnik koos helilooja Alexandre Babeli ja kuraator Francesco Stocchiga, et luua näitus, kus oluline roll on rütmil ja helil.

Suurrikidest võib välja tuua veel Kanada, keda esindab tuleval biennaalil Stan Douglas, kes on üks Kanada kõige tuntuimaid kaasaegseid kunstnikke. Ta on osalenud kolmel documental ja neljal Veneetsia biennaali kuraatorinäitusel. Peamiselt töötab ta video- ja fotomeediumis ning leiab oma tööde ainese tihti ajaloosündmustest.

EAS Logo