Laura Põld (1984) on kunstnik, kes loob peamiselt maaliesteetilisi keskkondi kõrvalmeediumide koosmõjul. Tema teosed on sündinud tekstiili, puidu, leidobjektide, keraamika ja video ühendamisel. Oma loomingus tegeleb ta peamiselt kohataju ja selle loomise küsimustega, kasutades näituseruumi spetsiifikat ning materjalitundlikke ja jutustavaid elemente. Kodutunnet ja võõrsil elamist käsitlevate maalide ja installatsioonidega alustas ta 2010. aastatel.
Tema üks esimesi meediumeid ühendav ning maastikku taasesitatavaid näitusi oli „Katse lavastada maastikku“ Tallinna Kunstihoone galeriis (2013), mille aineseks olid äärealad – inimeste risustatud või võsastunud loodus. Laura Põllu ühel suurimal isikunäitusel „Sada ulma keset merd“ Tartu Kunstimuuseumis (2016), avas kunstnik oma poeetilise tajuilma lättekohad, mis võimaldas külastajatel viibida samal ajal nii männimetsas, paadisillal, soolase vee ääres, mägedes, lossihoovis. Segades eri aja- ja ruumikogemusi Eestist, Austriast ja Jaapanist, eksponeeris ta rakutehnikas põletatud keraamikat, maalskulptuure, mille mustrilistes pindades avaldusid perspektiivinihked ning marmorefektiga installatsioone.
Muu hulgas käivitub Põllu looming kultuurilistest rituaalidest. Näiteks on ta keskendunud toidu serveerimisega ning samuti riietumisega seotud kommetele koostöös kunstniku Johna Hanseniga Tallinna Kunstihoone galeriis toimunud näitusel „Kohataju“ (2016) ja CC. art space Isfahanis Iraanis aset leidnud performance’is „Guest“ (2017) näitusel „Structured Frustrations“. Oma hilisemas loomingus paneb Põld rõhku materjalivalikutele ja nende ajaloolisele kontekstile, rakendades traditsioonilisi käsitöötehnikaid, nagu (primitiiv)keraamika ja tikand, mis pakuvad talle huvi mälu ja kogemuse talletajatena.
Laura Põld on õppinud keraamikat Eesti Kunstiakadeemias (BA, 2007) ja maali Tartu Ülikoolis (MA, 2010). Põld on osalenud soolo-, duo- ja grupinäitustel Eestis, Austrias, Saksamaal, Jaapanis, Leedus, Poolas, Venemaal, Ungaris ning Prantsusmaal. Ta on viibinud residentuurides Maebashi Worksis Gunmas Jaapanis (2016), Ateliers Höherweg e. V.-s Düsseldorfis (2017), CC. art space Isfahanis Iraanis (2017), Atelierhaus Salzamtis Linzis Austrias (2012, 2018), ISCP-s New Yorkis (2019). Laura Põldu on tunnustatud mitme auhinna ja stipendiumiga, nagu Eduard Wiiralti stipendium (2008), Ado Vabbe stipendium (2013), Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia (2014) ja Köler Prize’i grand prix (2016), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2019). Laura Põld on üks riikliku kunstnikupalga saajaid aastatel 2019–2021.