Kuhu minna & mida teha 28.09 – 04.10


ÄRA MAGA MAHA!

 

Kolmapäeval, 30. septembril
Kolmapäeval kell 18 on loengusarja „Elav ruum“ raames Eesti Arhitektuurimuuseumis külas arhitektuuriajaloolane Epp Lankots, kes räägib puhkusest ja arhitektuurist hilisnõukogude Eestis. Loeng keskendub riigi (kont)rollile, ideedele jt mõjutajatele, mille tulemusel kujunes Eestis välja iseäralik puhkeehitiste nomenklatuur ja arhitektuur, ning asetab siin kavandatu võrdlusesse teistes sotsialismimaades ehitatu, aga ka mujal maailmas tiirelnud ideedega. Loeng on näituse „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil” raames. 

Neljapäeval, 1. oktoobril
Neljapäeval kell 18 lõpeb Flo Kasearu näitus „Eriolukord“ finissage’iga, kus esineb tööpsühholoog Tiina Saar-Veelmaa. Seminaril uuritakse, kuidas valime igapäevaselt töörolle, miks satume just teatud erialadele ning kas kõikidel töökohtadel on võimalik saada õnnelikuks. Lisaks praegusest ühiskondlikust kriisist lähtudes küsime: mis saab siis kui töö saab otsa või muutub ning kuidas säilitada tasakaal saabunud muudatuste olukorras? Flo Kasearu näitust Kumu viiendal korrusel on võimalik näha veel 4. oktoobrini.

 


NÄITUS

 

Kristina Õlleku meremaailmad Draakoni galeriis
Teisipäevast, 29. septembrist on Draakoni galeriis avatud Kristina Õlleki isikunäitus „Filter Feeders, Double Binds & Other Silicones“. Viimasel kahel aastal elas Kristina Õllek Haagis, Põhjamere rannikul, millest arenes huvi sinimerekarpide ja austrite vastu. Need organismid on filtreerijad, mis tähendab, et nad puhastavad vett ja toimivad saastatud vee filtritena ning neid peetakse ökosüsteemide insenerideks. Näitusel uuribki kunstnik Põhjamere piirkonda, kujutledes selle spekulatiivseid eeldusi ja muutusi, mis puudutavad mereelustiku ökoloogiat. Kristina Õllek on kunstnik, kes töötab fotograafia, video ja installatsiooniga, keskendudes representatsiooni protsessidele, geoloogilisele ja ökoloogilisele mateeriale ning inimloodud keskkondadele. Näitus jääb avatuks 10. oktoobrini.

Angela Soop mõtestab Hobusepea galeriis sõda ja rahu
Hobusepea galeriis on avatud Angela Soopi näitus „Sõda ja Rahu I”. Näitus on esimene neljaosalisest tsüklist, mis tekib ja muutub vastavalt ümbritsevale ja sisemisele olukorrale. See, mis tähendusi kannavad sõnad „sõda“ ja „rahu“, on tõlgendamise küsimus ning oleneb kontekstist. Angela Soop on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali erialal 1999. aastal ja 2018. aastal magistrikraadiga kunstihariduses. Näitustel esineb alates 1997. aastast. Ta õpetab Kose Kunstikoolis ning Kohila Mõisakoolis. Lisaks õpetamisele tegutseb ta mitmetes valdkondades: joonistus, maal, foto, kohaspetsiifiline installatsioon ning näituste ja telestuudiote kujundus. Näitus jääb avatuks 12. oktoobrini.

Eva Labotkin jälgib Haapsalu lastehaigla kujunemist butiikhotelliks
Fotokunstile keskendunud Positiivi galeriis on 2. oktoobrini avatud Eva Labotkini näitus „Koridori lõpus oli peegel“. Näitusel jälgib kunstnik Haapsalu rannapromenaadil asuva endise laste taastusravihaigla maja renoveerimist butiikhotelliks ja seda, kuidas tema isiklikud lapsepõlvemälestused haiglas viibimisest hakkavad muutuma koos maja uuenenud arhitektuurilahenduste ja funktsiooniga. Kunstnik on käinud hoones pildistamas alates 2017. aasta sügisest, mil maja oli äärmiselt lagunenud ja sees oli veel vana haiglainventari jäänuseid. Friedheimi villana tuntud kauni arhitektuuriga hoone on ehitatud aastal 1885, hotell peaks valmima 2021.

 

Veel praegu avatud näituseid:

 


KURSUS

 

Galeristide meistrikursus ootab osalisi
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse eestvedamisel toimub tänavu sügisel Tallinnas viiendat korda galeristide meistrikursus, mis pakub professionaalset kunstikorralduse, kureerimise ja galeriinduse alast koolitust nii praktiseerivatele kui ka alustavatele kunstiprofessionaalidele. Kursuse eesmärgiks on anda osalejatele teadmisi kunstimaailma toimimisest. Kolmele kursuse läbinule avaneb võimalus osaleda arenduskeskuse välispraktikal rahvusvahelistes institutsioonides 2021. aastal. Kandideerimise tähtaeg on juba 1. oktoobril!

 


TUUR

 

Olev Subbi näitus Kunstihoones viimast nädalat
Viimast nädalat saab Tallinna Kunstihoones näha Àngels Miralda kuraatorinäitust „Olev Subbi. Maastikud aegade lõpust“, kus Subbi teosed on pandud dialoogi rahvusvaheliste kaasaegsete kunstnikega. Kunstihoone korraldab kaks korda nädalas näitusel korralisi tuure, sel nädalal on veel võimalik osaleda tuuridel kolmapäeval kell 17 ja laupäeval kell 14. Sel reedel on näituse viimase nädala puhul kavas tuur ka reede õhtul kell 19.

Kai keskus pakub võimalust näituse raames linde vaadelda
Kai keskus kutsub laupäeval, 3. oktoobril näituse „Leviaatan: Paljassaare peatükk“ raames tuurile Paljassaare poolsaare linnualale. Retke jooksul käiakse läbi Paljassaare olulisimad vaatluskohad, jälgitakse lindude rännet ning arutletakse ala tuleviku erinevate stsenaariumide üle. Paljassaare pesitsuslinnustik ei paista praegusel ajal silma otseselt millegi väga erakordsega, kuid näiteks on see üks Põhja-Eesti parimaid paiku kukkurtihase vaatlemiseks. Viimaste aastate suurimaks arenguks Paljassaarel on rannaniidu osaline taastamine ning sinna veiste toomine, mis on avardanud ka lindude pesitsusbiotoopi. Osalustasu on 15 eurot, see sisaldab ka võimalust vabalt valitud ajal näitust külastada. 

 

 

Veel samas ajakirjanumbris:
Meenutaja. Raamatukogu kui märgisüsteemi kehastus. Märkmeid Tõnis Vindi raamatukogust

EAS Logo
Toeta meid