Teip (performance). Sorge. Pärnu, 1998

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse arhiiv on täienenud videodega, mis kajastavad Pärnuga seotud kunstnike loomingut alates 1990. aastate lõpust. Videod dokumenteerivad Edela-Eesti anarhismi fenomeni, tõukudes nii Non Grata kooli ja kunstirühmituse tegevusest, kuid teisalt markeerides ka olulisi momente kunstnike individuaalses loomingus.

KKEKi arhiivi anti hoiule videod, mida hiljuti eksponeeriti näitusel „Edela-Eesti anarhismi eripärad“ Tartu Kunstimajas ja mille kuraator oli Janno Bergmann. Esindatud on järgnevad autorid ja kunstirühmitused: Art Conteiner, Janno Bergmann, Billeneeve, Cnopt, Andrus Joonas, Felix Mundus, Non Grata, Rubens, Tanel Saar, Siram, Sorge, Rauno Teider, Vedelik, Tsirkus-Kunst-Teater “Põleva Kaelaga Kirjak“.

KKEKi videoarhiiv jätkab 1990. aastatel alguse saanud eesti videokunsti, performance’ite ja näituste dokumentatsioonide talletamist ja vahendamist. Huvilistel on võimalik videotega tutvuda kaugvaatamise teel. Lisaks KKEKile säilitatakse arhiivimaterjale alates 2023. aastast ka Eesti Rahvusarhiivi filmiarhiivis ning need on leitavad Meediateegis ja vaadatavad Rahvusarhiivi uurimissaalides.

KKEKi arhiivi videoteoste nimekirjaga on võimalik tutvuda siin.

 

Rohkem infot:

Marika Agu

arhiivi projektijuht – kuraator

marika@cca.ee

 

Toeta meid