Kaasautorid

Jarõna Ilo

Jarõna Ilo on kunstnik, kes illustreeris ajakirja aprillis 2021.

Kulla Laas

Kulla Laas on kuraator, kunsti- ja haridustöötaja ning kunstiline juht 2021. aasta Tallinna Fotokuu biennaalile, kes luges “Hõbetüdrukute” raamatut.

Kaisa Eiche

Kaisa Eiche on kunstnik ja kriitik, kes pälvis 2021. aastal kunstikriitiku stipendiumi. KKEKi ajakirjale meenutas ta Tartu skandaalseid vaateaknaid 2000. aastatest.

Piret Karro

Piret Karro on semiootika ja soouuringute taustaga kirjutaja, kes arvustas KKEKi ajakirjale Flo Kasearu ja Jan Kausi raamatut.

Roven Jõekäär

Roven Jõekäär on disainer ja kunstnik. Lõputööna valmis tal “Queer Kalevipoeg”, mis tegeleb kadunud queer-ajaloo teemadega. 2021. aasta veebruaris illustreerib ta “Queer Kalevipoja” stiilis KKEKi ajakirja jaoks sündmusi.

Kai Kaljo

Kai Kaljo on kunstnik, kes jagas “Meenutajas” enda ja teiste kunstnike kogemusi kunsti- ja pereelu ühendamisest 1980.-1990. aastatel.

Johanna Mudist

Johanna Mudist on kunstnik, kes loob suuremõõtmelisi õlimaale ja miniatuurseid graafilisi joonistusi. Jaanuaris 2021 joonistab ta KKEKi ajakirja sündmustele visuaalseid kommentaare.

Ingrid Ruudi

Ingrid Ruudi on arhitektuuriajaloolane ja kuraator, töötab EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis. Uurib Eesti lähimineviku arhitektuuri ja avaliku ruumi kunsti, samuti ruumipraktikate soolist aspekti.

Mai Bauvald

Mai Bauvald on kunstnik ja graafiline disainer, kes vastutab selle eest, et ajakiri veebi üles saaks ja loob artiklite jaoks kollaaže.

EDIT

EDIT on KKEKi ajakirja korrespondent Helsingis ning kunstiväljaanne, mille eesmärk on hoida alal ja tutvustada mitmehäälset ja kõrgetasemelist kunstikirjutist ja -kriitikat kaasaegse kunsti teemadel.

Anders Härm

Anders Härm on kuraator ja vastava õppesuuna juht EKA Kunstiteaduse ja Visuaalkulturi instituudis, kes KKEKi ajakirjas arvustab teiste kuraatorite mõtteid.

Anna Kaarma

Anna Kaarma on kunstnik ja graafiline disainer, kes kirjutas “Meenutajale” elust Lasnamäe ateljeekorterites.

Tõnis Jürgens

Tõnis Jürgens töötab kinomehhaanikuna ning tegeleb EKA doktorikoolis kvantifiktsiooni temaatika uurimisega. KKEKi ajakirjale on ta teinud video- ja fotograafia töid.

Elnara Taidre

Elnara Taidre on kunstiteadlane, kriitik ja kuraator, kelle huvide keskmes on mütoloogilised praktikad nõukogude ja kaasaegses (graafika)kunstis. KKEKi ajakirjale kirjutas ta meenutuse Tõnis Vindi raamatukogust.

Sten Ojavee

Sten Ojavee on KKEKi kuraator-projektijuht, kes teeb intervjuusid kunstnikega rubriigis “Kunst sinu ümber”.

Maria Arusoo

Maria Arusoo on KKEKi juhataja, kes teeb intervjuusid kunstnikega rubriigis “Kunst sinu ümber”.

Fideelia-Signe Roots

Fideelia-Signe Roots on feministlik kunstnik, kes jagas “Meenutaja” rubriigis memuaare oma õpingutest EKA interdistsiplinaarsete kunstide magistrantuuris.

Ede Raadik

Ede Raadik on feministlik kontseptuaalne kunstnik, kes jagas oma mõtteid rubriigis “Kunstnik eriolukorras”.

Dénes Farkas

Dénes Farkas on foto- ja installatsioonikunstnik, kes on teinud kaastööd rubriigis “Kunstnik eriolukorras”.

Kadi-Ell Tähiste

Kadi-Ell Tähiste on Kai kunstikeskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht, kes aitas koostada eriolukorra aegset statistikat ja kriisinõuandlat.

Indrek Grigor

Indrek Grigor on Tartu Kunstimuuseumi kuraator, kes pidas koroonapäevikut rubriigis “Kuraator eriolukorras”.

Tanja Muravskaja

Tanja Muravskaja on kunstnik, kes kirjutas rubriiki “Kunstnik eriolukorras” ja illustreeris ajakirja sündmuseid 2021. aasta märtsis.

EAS Logo
Toeta meid