(Kuhu minna &) mida teha koroonaviiruse karantiini ajal 16.–22. märtsil

Valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Eestis eriolukorra. See tähendab, et kuni 1. maini jäävad külastajatele suletuks muu hulgas muuseumid, kinod, etendusasutused, ära jäävad näituseavamised, loengud, vestlusõhtud. Siiski anname mõned soovitused, kuidas eriolukorra ajal kunsti mitte ära unustada.

 


RAAMAT

 

Aeg uurida Eesti kunstiajalugu
Soovitame kõigil lugeda KKEKi äsja ilmunud kogumikku „Normaalsed nullindad. Vaateid 2000. aastate Eesti kunstielule“, mis on saadaval raamatupoodides üle Eesti. Eelmisi sarja raamatuid − „Kadunud kaheksakümnendad“ ja „Ülbed üheksakümnendad“ − saab lugeda tasuta Digari portaalist. Veidi vanema kunsti huvilistele soovitame „Eesti kunstiajaloo“ neljandat köidet, mis pakub ülevaadet 19. sajandi keskpaiga ja teise poole arhitektuurist ja kunstist.

Guggenheimi muuseumi raamatud saadaval veebis
Hiljuti avas Guggenheimi muuseum New Yorgis avalikuks kasutuseks veebiraamatukogu, kus on tasuta lehitsemiseks väljas üle 200 raamatu, mis Guggenheim aegade jooksul on välja andnud. Peamiselt on valikus modernistliku kunsti teemalised teosed, kuid sekka leidub kaasaegsete kunstnike biograafiaid ning näiteks moeteemalisi raamatuid. Põnevat avastamist leidub tudengitele, kunstiteadlastele ja teistele huvilistele.

 


AJAKIRI

 

Ilmunud on värske Kunst.ee
Äsja ilmus uus ajakirja Kunst.ee number. Avaloos analüüsib Soome omaalgatusliku kunstiväljaande Edit üks loojaid Sanna Lipponen Kumu näitust „Eneseloomine“. Samuti saab lugeda intervjuud Jaan Toomikuga seoses tema isikunäitusega „Selfi kajakana“ ning lisaleht on pühendatud EKKMile. Ajakirjas arvustatakse Siim-Tanel Annuse näitust Adamson-Ericu muuseumis, Paul Kuimeti näitust „Five Volumes“ ja Marco Laimre näitust „A.S.T.A. 1.0 / Black Flag Shadow“. Soovitame ajakiri kioskist kiirelt ära tuua!

Avasta KKEKi ajakirja arhiivi
KKEKi ajakiri kolib järk-järgult vanast uudiskirja formaadist üle uude veebi. Nüüd on lisaks tänavustele naistekuu intervjuudele võimalik lugeda ka 2019. aastal avaldatud intervjuusid Mariina Mälgu, Mare Joonsalu, Ludmilla Siimu ja Evi Tihemetsaga, 2018. aastal tehtud intervjuusid Tiina Abeli, Ingrid Alliku, Terje Ojaveri, Aili Vindiga ning 2017. aasta intervjuusid Sirje Runge, Mare Vindi, Tiiu Talvistu ja Jarõna Iloga.

 

Veel samas ajakirjanumbris:
Avatud Konkursid. Veneetsia biennaali Eesti paviljon, residentuur, praktika ja tööpakkumine
Naistekuu 2020. Juta Kivimäe: paljud lood jäävadki kirjutamata

EAS Logo
Toeta meid